Patronat Honorowy

Elpio

elpio.JPG

Firma Elpio sp. z o.o. powstała w 1992 r. Od początku istnienia zajmuje się importem i dystrybucją sprzętu do budowy telekomunikacyjnych systemów cyfrowych (telewizja kablowa, satelitarna, Internet, telefonia). Głównymi klientami firmy są najwięksi operatorzy sieci multimedialnych, m.in: Vectra Inwestycje SA, Multimedia Polska SA, Toya SA, Inea SA, Promax Sp. z o.o., HFC Systems Sp. z o.o., Tesat Sp. z o.o., East West Sp. z o.o., Elektromontaż Poznań SA oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu: Euro Net Sp. z o.o., Berker Polska Sp. z o.o., PTH Matt. Oprócz obsługi handlowej operatorów telekomunikacyjnych Elpio Sp. z o.o. świadczy usługi doradztwa technicznego i wykonawstwa dla deweloperów firm budowlanych, projektowych, wykonujących instalacje niskoprądowe i elektryczne. Głównym zadaniem firmy jest zapewnie kompleksowego zaopatrzenia w profesjonalny sprzęt do budowy nowoczesnych multimedialnych sieci kablowych.

W ofercie firmy znalazły się m.in.:

  • kable optyczne doziemne, do kanalizacji i FTTH
  • kable koncentryczne: budynkowe, dystrybucyjne, magistralne,
  • złącza kablowe i adaptery
  • pasywne dwukierunkowe elementy budynkowe i magistralne: rozgałęźniki, odgałęźniki, gniazda
  • obudowy i skrzynki metalowe zamykane na zamek lub kłódkę
  • specjalistyczne narzędzia
  • stacje czołowe: Triax, Hirshmann, WISI
  • dekodery DVB-T, DVB-S, anteny satelitarne i naziemne, konwertery, uchwyty, maszty itp.

Firma Elpio prowadzi również profesjonalne doradztwo techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji – od projektu po uruchomienie sieci, zapewniając rzetelne i terminowe wykonanie prac przez kompetentnych wykonawców, oraz kompleksowe usługi serwisowe i konserwacje istniejących już sieci kablowych.

Od 2008 r. firma Elpio Sp z o.o. jest właścicielem i dystrybutorem marki tc’eq.

Produkty dystrybuowane przez firmę Elpio są zgodne, jeśli ma to zastosowanie, z następującymi dyrektywami Unii Europejskiej:
- 2006/95/WE (LVD – dyrektywa niskonapięciowa)
- 2004/108/WE (EMC – dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej)

www.elpio.pl

[ Wstecz ]